Hogyan védekezz a felfázás ellen?
A felfázás nők körében egy igen általános betegségnek számít, amit sokan évente legalább egyszer átélnek....
De tudod hogy mi is valójában a felfázás? És hogy hogyan védekezhetsz ellene?

A felfázás szóból kiindulva sokan úgy gondolják, hogy csak a hidegtől és kizárólag hűvös időben lehet felfázni.
Ez azonban egyáltalán nem igaz!
A felfázást valójában nem a lenge öltözet vagy a hideg szék okozza, hanem a húgyutakban és vesékben elszaporodó baktériumok.
A húgyúti fertőzés egy felszálló betegség, ami azt jelenti, hogy először az alsó húgyútakban jelenik meg a gyulladás, majd innen terjed tovább. Minél jobban továbbterjed annál súlyosabb lesz a betegség.
A felfázás vagy másnéven hólyaghurut elsősorban a hölgyeket érinti. Ennek oka a női test felépítése.
A nők húgycsöve ugyanis sokkal rövidebb, így ezen keresztül a baktériumok sokkal könnyebben feljuthatnak.
Illetve a húgycső külső nyílása, a hüvelybemenet és a végbélnyílás közel helyezkednek el egymáshoz, így a kórokozók, főként a bélrendszerben található E.coli baktérium, könnyen átjuthatnak a húgycsőbe. Innen pedig a húgyhólyagba ahol megtelepednek és már kész is a baj!
Lássuk, mik is a felfázás tünetei:
A felfázás tünetei közé tartozik a gyakori vizelési inger, ami égető, csípő érzéssel társul. Ezt még alhasi görcsök is kiegészíthetik. Súlyosabb esetekben pedig a vizelet véressé válhat, valamint láz és hidegrázás is jelentkezhet.
A felfázás leggyakrabban serdülőkor és menopauza idején szokott kialakulni, de a két időszak között a felfázás tünetei sokszor az aktív szexuális élet miatt jelentkezhetnek. A rövid húgycső miatt, ugyanis könnyebben bejuthatnak a baktériumok a húgyhólyagba.
Éppen ezért hölgyek esetében kiemelten fontos az aktus utáni vizeletürítés.
A felfázás két típusa:
- akut egyszeri,
- visszatérő felfázás.
Az akut egyszeri felfázást könnyedén akár természetes gyógymódok segítségével is kezelni tudjuk. Azonban ha sokszor visszatér a felfázás lehet, hogy életvitelünkön kell változtatnunk.
Nem is gondolnánk, de ha egy-két igazán apró változtatást viszünk életünkbe könnyedén el tudnánk kerülni a felfázás kialakulását.
Ilyen lehet például, hogy kádban való fürdés helyett válasszuk inkább a zuhanyt. Sportolás után egyből öltözzünk át, az alsóneműt is cseréljük le! Ne hordjunk mindig műszálas és szoros ruhákat.
Tehát összefoglalva, hogyan védekezzünk a felfázás ellen?
- Igyunk sok vizet!
- Figyeljünk oda a megfelelő higiéniára!
- Ne tartsuk vissza a vizeletet!
- Forduljunk a természethet segítségért!
Milyen gyógynövények segíthetnek a felfázás kezelésében?
A FEKETE BERKENYE, nagyon erős antioxidáns tulajdonságokkal bír, amik kiemelkedő természetes gyulladáscsökkentőnek számítanak. A fekete berkenye képes megbírkózni az E.coli baktériummal, ami a felfázásos betegségek leggyakoribb okozója. Éppen ezért a fekete berkenye húgyuti fertőzések csillapításában még a tőzegáfonyánál is hatékonyabb gyógynövény.
A D-MANNÓZ egy nagyon értékes anyag, amit húgyúti fertőzések kezelésére használnak. Az E-coli baktérium ugyanis kis szőrök segítségével tapad meg a húgyutak falán, amit a D-mannóz képes eltávolítani, így a baktérium távozik a vizelettel együtt.
Az ARANYVESSZŐ a magyar tavasz hírnöke segíti a felfázásból való kilábalást. Vízhajtó és fertőtlenítő tulajdonságai miatt kiválóan átmossa a húgyutakat, ezzel csökkentve a baktériumok jelnlétét.
A MEZEI ZSURLÓ egy természetes vizelethajtó, emiatt vese- és hólyagproblémák kezelésére szoktak javasolni. Hozzájárul a vesemedence-gyulladás kezeléséhez. De, még a hüvelyi fertőzések orvoslására is ezt használták régen.
Támogasd húgyhólyagod egészségét természetesen! KATTINTS IDE és kerüld el a felfázást!