Fejfájás? Hogyan lehet kezelni?
A fejfájás az egyetlen betegség, amit biztosan mindenki át fog élni legalább egyszer, de inkább többször élete során.
De vajon milyen típusai vannak?
És lehet kezelni? Tudd meg most!

A fejfájás egy hétköznapi betegségnek is mondható, hiszen mindenki átéli milyen is az mikor fáj a feje. Elég, ha csak éppen nem iszunk megfelelő mennyiségű folyadékot egy nap és máris jelentkezik a kellemetlen fájdalom, ami akár egész napunkat is tönkreteheti.
De lássuk mik a fejfájás leggyakoribb fajtái?
1. Migrén:
Magyarországon jelenleg legalább 1 millió migrénes él. A migrén egy rohamokban jelentkező általában féloldali fejfájás. Olyan súlyos tünetekkel jár, hogy sok betegnek ilyenkor muszáj lefeküdnie valami csendes helyre, hogy megvárja, ameddig véget ér a migrén roham. Magyarországon a nők 17%-a és a férfiak 6%-a szenved migrénben.
A migrénes fájdalom órákig, súlyosabb esetekben akár napokig is eltarthat. Sok esetben kísérő tünetekkel járhat, mint az émelygés, hányás, fény- és hangérzékenység.
2. Tenziós fejfájás:
Ez a leggyakoribb fejfájás típus. Súlyos szövődményei nincsenek, viszont a zavartalan munkavégzésre kihathat. Ez a típus enyhe vagy közepes mértékű fájdalommal jár, ami a fej bármely pontján jelentkezhet. A nők 80%-át, míg a férfiak 70%-át érinti ez a fejfájás típus főként 20-50 éves kor között jelentkezik.
3. Cluster fejfájás:
Ez a típus az egyik legfájdalmasabb és legjellegzetesebb fejfájás. Ez egy ciklikusan jelentkező fejfájás, ami elsősorban a férfiakat érinti. A fejfájásos ciklusok akár hetekig-hónapokig is eltarthatnak. A ciklusok jelentkezését nem előzi meg semmiféle tünet, egyszer csak lecsapnak. A fejfájás a ciklusok alatt a fej egyik oldalán alakul ki és végig azon az oldalon marad.
Na de mit tehetünk a fejfájás ellen?
Létezik két fantasztikus gyógynövény, amik bizonyították fájdalomcsillapító hatásukat, ha fejfájásról van szó!
Az első gyógynövény az ŐSZI MARGITVIRÁG:
Újabb kutatások során bizonyították migrénre gyakorolt jótékony hatását. Partenolidot tartalmaz, ami segít megelőzni a migrénes rohamok kialakulását.
Hatásosságát klinikai vizsgálatok is bizonyítják!
1988-ban végeztek egy kutatást, ami során 72 résztvevőn vizsgálták az őszi margitvirág migrénellenes hatását. A résztvevők fele őszi margitvirágot, míg a másik fele placebót kapott 4 hónapon keresztül. Ahogy letelt a 4 hónap a két csoport között felcserélték a placebót és az őszi margitvirágot. Tehát a korábban őszi margitvirágot szedő csoport placebót kapott és fordítva. Az őszi margitvirágot szedő alanyok körében nagymértékben csökkent a migrénes rohamok gyakorisága és súlyossága is és a hányás is egyre ritkábbá vált.
A másik gyógynövény a FŰZFAKÉREG:
Nagyon hatékony fájdalomcsillapító, elsősorban fejfájás csillapítására szokták alkalmazni, de hát- és nyakfájás, izomfájdalom valamint fogfájás esetén is segítséget nyújthat. Fájdalomcsillapító hatása az aszpirinéhez hasonlítható, hiszen egyik alapanyaga.
Ez a két gyógynövény nagy segítséget jelenthet a fejfájás leküzdésében! Segít csökkenti a fejfájások gyakoriságát és súlyosságát!
Ha szeretnéd megelőzni a fejfájást természetes módon, KATTINTS IDE és nézd meg étrend-kiegészítő termékünket, ami ebben segíthet!