Blog
A keringési rendszer megbetegedéseinek legnagyobb veszélye abban rejlik, hogy évtizedek alatt alakul ki, de megjelenés már súlyos vagy végzetes formában ölt testet. A rizikófaktorok megismerésével együtt érdemes számot vetni saját életmódunkkal, hogy még idejekorán meg tudjuk tenni a szükséges életmódbeli változtatásokat az egészségesebb, hosszabb élet érdekében!
A belekben történő gázképződés és a vele járó puffadás természetes jelenség, egészen addig, amíg alkalomszerűen jelenik meg, nem okoz különösebb panaszokat, s csak rövid ideig tart. De hogyan válhat a puffadás krónikussá és mit tehetünk a megelőzése érdekében?
A vérnyomásproblémákkal küzdők számára fontos támpontot jelent az otthoni mérés, mint az orvosi vizsgálatok kiegészítője. A helytelen módszer azonban megtévesztő adatokkal szolgálhat, ezért fontos tudni, hogy milyen körülmények befolyásolhatják a mérés eredményeit.
A vérnyomásnapló vezetése a páciens és a kezelőorvos számára egyaránt fontos, hiszen a tárolt adatok segítségével nyomonkövethető a vérnyomásproblémákkal küzdő egyének állapotának alakulása. Habár az adatokat papír alapon vagy elektronikus táblázatban is lehet vezetni, ma már számos applikáció és okosóra elérhető, melyek megkönnyítik az adatok tárolását és a vérnyomás alakulásának szemléletes megjelenítését.
Bizonyára te is érezted már a következőket: “most nem forog az agyam” vagy “mintha köd szállt volna a fejemre”. Ezek lehetnek átmeneti érzések, pl. alváshiány vagy nem megfelelő napi táplálék/folyadékbevitel miatt. De ha állandósul és egyre romló koncentrációs készséggel, negatív hangulattal is társul, nagymértékben befolyásolhatja a szellemi teljesítményt, így az életminőséget is, ezért érdemes utánajárni, mi hiányozhat az agynak a hatékony működéshez!
Ha ősz akkor influenza, ezt mindenki tudja és ezt még a sok színben pompázó természet sem feledteti velünk. A korai sötétedés eredményeképp hajlamosak vagyunk fáradékonyabbnak, levertebbnek érezni magunkat, mint általában. Szerencsére a hidegebb hónapokban is eredményesen fel tudjuk venni a versenyt a vírusok ellen, az őszi immunerősítéssel.
Ahogy egyre lehűl az idő, lecsökken a levegő páratartalma is, emiatt pedig nő a szemszárazsággal küzdők száma. Akkor beszélhetünk szemszárazságról, ha a szemük nem képes megfelelő mennyiségű könnyet termelni. Ha valakinek alapból szárazabb a szeme, a hideg időjárás erre rátehet még egy kalappal. A száraz szem tünetei lehetnek a következőek: fényérzékenység, kivörösödés, szúró, viszkető illetve olyan érzés mintha valami belement volna a szembe, szemfáradtság, zavaros, homályos látás. Nem is gondolnánk, pedig a könnyezés is a szemszárazság egyik tünete lehet. Ha ősz akkor influenza, ezt mindenki tudja és ezt még a sok színben pompázó természet sem feledteti velünk. A korai sötétedés eredményeképp hajlamosak vagyunk fáradékonyabbnak, levertebbnek érezni magunkat, mint általában. Szerencsére a hidegebb hónapokban is eredményesen fel tudjuk venni a versenyt a vírusok ellen, az őszi immunerősítéssel.
A C-vitamin egy mindenki által jól ismert vitamin, szinte biztos, hogy ha a vitaminok szóba jönnek, ez mindenkinek egyből az eszébe jut. Ez a közismertség a jótékony hatásainak köszönhető. A közember is tisztában van azzal a ténnyel, hogy a C-vitamin jelentős mértékben erősíti immunrendszerünket, ezzel elősegítve, hogy egészségesek legyünk. Gyógyír a meghűléses betegségek ellen.
A hideg időjárás melegágya a légúti megbetegedéseknek, emiatt ilyenkor még nagyobb hangsúlyt kell fektetnünk az immunerősítésre. A megerősített immunrendszer védelmet nyújthat a vírusokkal, betegségekkel szemben, ha teljes mértékben elkerülni nem is tudjuk őket, de megkönnyíti a betegségek legyőzését. Mi a teendők ilyenkor?
A szomorkás, ködös, hideg téli hónapoknak után máris nyakunkon van a sokak által várt tavasz. Ez az évszak sokak kedvencének számít a virágzó fákkal, az egyre gyakoribb napsütéssel és a kellemes hőmérséklettel. Azonban mindez gyakran együtt jár levertséggel fáradékonysággal és akár megbetegedéssel is. Igen, ez a jól ismert tavaszi fáradtság. Az összefoglaló néven csak tavaszi fáradtságként emlegetett tünetek védtelenné tesznek bennünket a vírusok és a baktériumok támadásaival szemben, és ha betegség nem is ver le a lábunkról, akkor is rányomja a gyengeség bélyegét mindennapjainkra. A továbbiakban a tavaszi fáradság elleni küzdelemhez szeretnénk néhány hasznos tippet adni.
Tudd meg a K-vitamin, milyen hatással van rád és miért fontos, hogy megfelelő mennyiségben legyen szervezetedben!