Amerikában őshonos fa. A pálmafélék között alacsony növésűnek számít, ezért hívják törpepálmának is. Tudományos kutatások igazolták, hogy a fűrészpálma kivonata enyhíti a gyulladásos tüneteket, valamint lassítja a prosztata növekedését. Aktív hatóanyagai egyenesen a prosztata adenóma sejtjeibe jutnak csökkentik azok aktivitását.
A fűrészpálma támogatja a 50 év feletti férfiak normál vizelési funkcióit.
A fűrészpálma hozzájárul az egyes és kettes fázisú jóindulatú prosztata megnagyobbodás tüneti kezeléséhez.
A tökmagot már több száz éve alkalmazzák hólyag-, vese- és prosztataproblémák kezelésére.
- A tökmagolaj hozzájárul az alsó húgyúti rendszer megfelelő működésének fenntartásához.
- A tökmagolaj hozzájárul a prosztata megfelelő működésének fenntartásához.
- A tökmagolaj elősegíti a vizelet megfelelő áramlását.
- Magas telített és többszörösen telítetlen zsírsavtartalmánál fogva kedvező a testi- és szellemi frissességhez.
AFRIKAI SZILVAFA
Gyógyászatban a fa hántolt, szárított sötétbarna kérgét használják. Számos olyan vegyületet tartalmaz (fitoszterolok, urzolsav és oleánolsav) amelyek gyulladásgátló tulajdonságokkal rendelkeznek, elősegítve a húgyhólyag és a prosztata megfelelő működését. Hatóanyagai a férfi nemi hormon receptorinak gátlásán keresztül hatnak, illetve gátolják az aromatáz nevű enzimet, amely az ösztrogén előállításáért felelős
A prosztata sejtek érzékenyek az ösztrogének stimuláló hatásaira, ezáltal gyulladások, később szöveti elváltozások alakulhatnak ki. A csalángyökér segít megvédeni a prosztata sejteket a túlzott ösztrogénszint ellen. A csalángyökér hatóanyagai (lignánok, fitoszterolok, agglutinin) szerepet játszanak a prosztata normál méretének megőrzésében, így a húgyútak, a vesék egészséges működésében, a férfiak életminőségének javításában. Emellett növeli a szabad tesztoszteron-szintet, ami az egészséges férfi nemi hormonháztartás egyik legfontosabb jellemzője. A csalángyökér kivonata hozzájárul a prosztata és a vese egészséges működéséhez. A negyven év felett jelentkező hormonális változások a hatvanas éveikbe lépő férfiak nyolcvan százalékánál befolyásolja a prosztata egészségét.
BÉTA SZITOSZTEROL
A béta szitoszterol a növényi szterolok közé tartozik, melyek a növényekben megtalálhatók és szerkezetük a koleszterinhez hasonló, mégis kicsit különbözik attól. A béta -szitoszterol az emberi szervezetben gátolja a táplálékkal felvett koleszterin felszívódását, gyulladáscsökkentő, biztonságosan adagolható. A prosztata jóindulatú túltengésekor is gyakran használt növényi hatóanyag, mivel fogyasztása segít a jóindulatú prosztata megnagyobbodás tüneteit csökkenteni, a vizelet áramlási paramétereket javítani.
KISVIRÁGÚ FÜZIKE
A növény hatóanyagai (drogja) a leveles szárban és a virágos hajtásban találhatóak, tehát gyógyászati céllal ezt érdemes gyűjteni. Hatóanyagai: flavonoidok, fitoszterolok, béta-szitoszterol, szitoszterol-palmitát, cseranyagok, triterpénsavak. A növény flavonoid és fitoszterol hatóanyagainak köszönhetően nagyon jó gyulladáscsökentő tulajdonságokkal rendelkezik. A fitoszterolok olyan növényi származású szterolok, melyek alapjául szolgálnak az emberi szervezetben nélkülözhetetlen szteroidok képződéséhez. A növényben található flavonoidok szintén gyulladáscsökkentő és antioxidáns hatásúak, cseranyagai pedig összehúzó hatásuknál fogva, jótékonyan hatnak a különböző fertőzések és duzzanattal járó gyulladások ellen.